Het is bijna 5 jaar geleden dat ik de sleutel kreeg van het huis waar ik nu woon. Ik begon heel enthousiast met alle muren in huis een kleur te geven. Daarna volgden de plinten, plafonds, deuren en raamkozijnen. Je zou denken dat ik onderhand wel klaar ben maar niets is minder waar. Mijn smaak is niet een vaststaand gegeven en soms groei je gewoon ergens overheen. De bruin/beige kleur ‘Brave Ground‘ waar ik destijds zo enthousiast over was en die ik op verschillende plekken in huis gebruikte, voelde op een dag ineens te braaf. Ik kreeg behoefte aan meer kleurrijke muren.
Van beige naar oranje
De allereerste bruine/beige muur die eraan moest geloven was die in mijn kledingkamer: deze werd oranje. Over kleurrijke muren gesproken! Kleurrijker kan bijna niet. Ik leefde mij helemaal uit in dit kleine kamertje: het raamkozijn verfde ik lila, de muur werd een gallery wall en in de kringloop vond ik een antiek meubeltje dat ik gebruik als make-up tafel.

Ook leuk om te lezen: Oranje in het interieur: ik durfde het aan!
Roze woonkamer
In mijn woonkamer had ik al aan één kant een roze muur en een paar maanden geleden pakte ik de overgebleven bruin/beige muur aan. Ik sausde deze in dezelfde roze kleur en het resultaat is superwarm en sfeervol!

De oude situatie. Alles moest van de muur, ook de bordjes natuurlijk maar daarna was het verven best snel gebeurd.


Ik ben mega blij met het resultaat. Wat een verschil en dat alles met een pot verf en de moed om aan het klusje te beginnen.
Kleurrijke muren in de slaapkamer
Er was uiteindelijk nog 1 kamer over- mijn slaapkamer- waar de laatste bruin/beige muren als het ware smeekten om verandering.

Ik aarzelde even over de kleur en besloot een tester te kopen van de kleur Mellow Flow van Flexa die net wat donkerder is dan de kleur Bright Skies van het plafond.
Daarnaast had ik nog de kleur Coast of Maine over van een vorig project en die hing ik ernaast. Deze vond ik te grijzig dus het werd kleur nummer 1.

De slaapkamer is een kleinere kamer uiteraard dan de woonkamer en in het midden staat een groot bed, dus het was een beetje heen en weer schuiven met meubels. Ook moesten alle schilderijen van de muur waardoor ik iets langer over dit karwei deed dan ik zou willen.


Nadat de muren klaar waren (drie in het totaal) verfde ik gelijk de plinten in een bijpassende kleur lak.

Kleur is voor mij meer dan een laag verf op de muur, het is een uiting van mijn creativiteit. Vijf jaar geleden koos ik voor rust en neutraliteit, nu omring ik me liever met levendige, kleurrijke muren. Misschien verandert het over vijf jaar weer en dat is precies wat mijn interieur zo leuk maakt: het blijft in beweging, net als ikzelf.

