Het stond al een poosje op mijn verlanglijstje: een roze plafond in de woonkamer.
Ik had boven alle plafonds al een kleurtje gegeven maar ik zag best op tegen het verven van het plafond in de woonkamer. Boven kon ik het kamertje voor kamertje aanpakken maar beneden moest ik bijna 60 m2 meter plafond verven. Om te zorgen dat er geen strepen ontstaan, moet je dat eigenlijk ook in heel rap tempo doen en voor je aan de slag kunt, moet ook de hele kamer zoveel mogelijk leeg.
Ook leuk om te lezen:Dit doet een gekleurd plafond met een ruimte!
Kleur kiezen
Het kiezen van een kleur vind ik over het algemeen niet zo ingewikkeld maar in dit geval besteedde ik er meer aandacht aan. Boven heb ik blauwe plafonds maar in de woonkamer wilde ik een kleur die in ieder geval in รฉรฉn van de muren terugkomt. Dat werd dus roze maar niet dezelfde tint roze als de muur.
Ik kocht eerst een paar testers in een verschillende kleur roze, verfde dat op een wit papier en plakte dat op het plafond. Het werd de kleur Oudroze, een lichtere tint dan de roze muur.

Werk voor een schilder
Ik aarzelde een poosje tussen zelf doen of laten doen maar het was wel erg aanlokkelijk dit door een professionele schilder te laten doen. De schilders kwamen met z’n tweeรซn om snel te kunnen werken zonder gevaar voor strepen. Er bleef nog genoeg werk over voor mij: alle kleine spullen en planten moesten de kamer uit naar boven. Mijn dagelijkse 10.000 stappen ‘verdiende’ ik op die manier al voor een groot deel met de trap op en neer lopen.

Een mooie dag
Op de afgesproken dag was het gelukkig prachtig weer dus de meubels konden naar buiten en de kasten langs de wand werden keurig afgeplakt. Het plafond werd 2 keer gesausd en omdat ze met twee man waren ging dat vrij snel.

Zelf aan de slag
Ik had met de schilders afgesproken dat zij het plafond zouden sauzen maar dat ik zelf de rand langs het plafond zou doen. Dat scheelde hun tijd en mij dus geld. Zo had ik bovendien het idee dat ik zelf ook een steentje bijdroeg aan mijn roze plafond. Door het verven van een rand (deze is 11 cm) langs de bovenkant creรซer je optisch het idee van een hoger plafond doordat de scheiding tussen muur en plafond minder duidelijk is.
Roze plafond klaar
Toen de schilders weg waren ging ik zelf aan de slag. Dit was het moment dat ik vreselijk blij was dat ik niet zelf het plafond had gesausd. De rand langs het plafond was op zich al een heel werk. Alles uitmeten en afplakken en dat 35 meter. Daarna twee keer sauzen en toen dat klaar was, was het einde dag. Het plafond (inclusief de rand) was klaar en dat allemaal in 1 dag.
De meubels hadden de schilders voor mij naar binnen gedragen. Ik hield het verder voor gezien en ging genieten van het roze plafond.
De volgende dag gingen alle planten en accessoires (en dat zijn er heel wat) weer naar beneden. Maar eerst stofzuigen, dweilen en afstoffen nu de kamer nog lekker leeg was. Ik was blij toen alles weer z’n plekje gevonden had want een kamer zonder al mijn ‘spulletjes’ vind ik helemaal niets.


Het verven van het plafond in een roze kleur is voor sommigen misschien een gewaagde keuze maar ik vind het een creatief statement dat warmte en gezelligheid toevoegt aan mijn interieur. Ik ben er blij mee!



4 reacties op “Roze plafond in de woonkamer”
Ik vind het een super kleur en dat niet alleen, het past bij jou (en de rest).
Leuk om te horen๐
Heel erg mooi geworden! Ik bewonder je creativiteit en daadkracht heel inspirerend!
Dank je wel. Leuk om te horen๐