Een geschilderde traploper maken: hoe meet ik dat uit? Q&A

In mijn serie Q&A ditmaal antwoord op de vraag hoe je dat doet: een geschilderde traploper maken.

Goedendag Anita

Ik wil een traploper op mijn trap schilderen. Hoe moet ik dit uitmeten?
Ik heb nu binnenkant trap haaks op het stootbord genomen, maar kom niet uit met de andere kant (trapleuning).
Heb je de gouden tip?

Met vriendelijke groeten,

Anne Marie

traploper verven

Hallo Anne Marie

Ik neem aan dat ik dit berichtje kreeg naar aanleiding van mijn blog Verbluffend resultaat met een geverfde traploper & vloerkleed. Mijn trap is misschien iets makkelijker omdat het eerste gedeelte recht toe, recht aan is maar op een gegeven moment moest ik toch ook een bocht maken.

geverfde traploper

IMG_2125

Voordat ik op het idee van deze geverfde traploper kwam, had ik een echte traploper van sisal. Degene die hem kwam leggen heeft destijds ter plekke die loper passend gemaakt door bij de hoeken die loper ‘in te vouwen’ als je begrijpt wat ik bedoel. Dit heb ik nagedaan met een traploper van papier. Zo blijft de traploper overal even breed en kun je nog wat aanpassen, schuiven en vouwen net zo lang tot de traploper naar je zin is.

traploper uitmeten

Als voorbeeld heb ik het nu even met een krant gedaan. Die heeft niet de gewenste breedte maar je begrijpt het principe. Dit geeft je dan houvast voor het af tapen van de uiteindelijke traploper.
Leuk trouwens dat jij ook een traploper gaat schilderen. Veel succes!
xxx Anita

🤔 Heb jij ook een vraag?  Je kunt mij HIER een berichtje sturen.

2 reacties op “Een geschilderde traploper maken: hoe meet ik dat uit? Q&A”

  1. Hoi Anita.
    Wij willen ook graag een traploper op onze trap maken, maar lopen echt vast op het uitmeten waar die moet komen.
    We hebben nml twee bochten in de trap. Bij jou ziet deze er netjes uit.
    Is bij jou, bij de bocht, de afstand tot de trapboom steeds gelijk? Of verloopt deze iets?
    En bij het vouwen van de proefloper, waar heb je de vouwen (die driehoeken) gemaakt? (Kwam bij een echte traploper tegen dat dit alleen gebeurt tussen trede en stootbord).

    Alvast bedankt!

    Groetjes Annelies

    • Hallo Annelies Bij het vouwen van een proefloper moet je inderdaad de vouwen tussen trede en stootboord maken. Ik kan het eigenlijk niet beter uitleggen dan ik in mijn blog gedaan heb. Het is misschien een beetje puzzelen maar het is echt te doen. Succes in elke geval!
      Groet Anita

Geef een reactie

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.

%d bloggers liken dit: